Kde cvičíme

Praha

Praha - Opatov

U Chodovského hřbitova 3, Praha 11, 149 00

Zde cvičíme

Praktickou městskou poslušnost
Základní ovladatelnost
Sportovní kynologii
Nácvik obran

Dobřejovice - Praha východ

U Parku, Dobřejovice, 251 01

Zde cvičíme

Základní ovladatelnost
Skupinový výcvik
Sportovní kynologii
Nácvik obran
Stopy

Dobříšsko

Dobříšsko - Stará Huť

K Severnímu pólu 299, Stará Huť, 262 02

Zde cvičíme

Praktickou městskou poslušnost
Základní ovladatelnost
Sportovní kynologii
Nácvik obran

Co můžeme nabídnout

Individuální výcvik

Při individuálním výcviku máme klid a dostatek času na to, abychom psa naučili zakladní povely, které by měl ovládat každý pes. Vysvětlíme si, jak psa naučit chodit na vodítku bez otravného tahání a naučíme ho spolehlivě přijít na přivolání. Obrovským pomocníkem je povel „lehni“, který pokud se naučí tak, aby fungoval spolehlivě a za jakýchkoliv okolností, funguje jako pomyslná ruční brzda, která psa zastaví a znehybní uprostřed jakékoli činnosti. Samozřejmostí, která je základem pro každého pejskaře bydlícího ve městě, je naučit psa rozpoznávat chodník a spolehlivě ho naučit, že do silnice může jen u nohy svého páníčka.

Skupinový výcvik

To, co naše čtyřnohé kamarády naučíme na individuálních hodinách, dovedeme k dokonalosti při skupinovém výcviku. Díky tomu, že pro většinu psů je jiný pes tím největším rozptýlením, pokud nepočítáme probíhající kočku nebo srnku v lese, tak nám skupinka umožňuje naučit psy respektovat naše povely za jakýchkoliv okolností. Můžeme psy trénikově odvolávat ze hry, řešit konfliktní situace mezi dominantními psy nebo třeba trénovat odmítání potravy od cizích lidí. Pejsani, kteří se pravidelně účastní skupinového výcviku, pak bezproblému zvládají povely i mezi ostatními dovádějícími psy.

Sportovní výcvik

Pro ty z Vás, kteří si práci se psy zamilují nebo už zamilovali je ideální sportovní výcvik. Ten filozofii celého výcviku posouvá opět o několik příček víš. Učíme se zde pracovat s několika druhy motivací. Přidáváme náročnější povely a hlavně jednotlivé věci pilujeme do detailů tak, abychom psy připravili na úspěšné složení pracovních zkoušek nebo pro účast na závodech a to mnohdy i světové úrovně. Připravujeme psy jak podle Národního zkušebního řádu (ZVV), tak podle mezinárodního zkušebního řádu (IPO).

Nácvik obran

Je určený pro několik skupin lidí. Jednou z těchto skupin jsou již zkušenější psovodi, kteří se věnují sportovní kynologii a potřebují spolehlivého partnera ve figurantovi pro pravidelné tréninky obran. Běžně nás ale navštěvují i ti, kteří tyto ambice nemají. Chcete-li pouze pejskovi dopřát pravidelný pohyb a pravděpodobně tu největší zábavu v jeho životě, tak kurzy obran jsou pro ně skvělou volbou. Většinu psů obrany totiž strašně moc baví a patří mezi jejich nejoblíbenější činnosti vůbec. Další skupinou jsou majitelé psů, kteří již mají zvládnutou základní ovladatelnost psa a chtěli by jeho výcvik posunout ještě o úroveň výš tak, aby se na svého parťáka mohli skutečně spolehnout i v krizové situaci, kdy je někdo napadne.

750 Kč / hod individuální výcvik

300 Kč / hod. – skupinový výcvik

200 Kč / kolo – sportovní výcvik

150 Kč / kolo – nácvik obran

Kdo výcvik vede

Honza Šťastný
Honza Šťastný
Honza se ke kynologii dostal v roce 2010, když měl možnost pořídit si svého prvního psa. Od té doby kynologii naprosto propadl a dnes jí věnuje velkou část svého volného i pracovního času a to jak jako psovod, tak jako výcvikář a figurant.

S Orfem mají za sebou několik pěkných úspěchů ve sportovní kynologii. V té nejvyšší katogorii IPO 3 skončili v roce 2014 na 3. místě na Mistrovství republiky boxerů. V roce 2015 na jejich premiéře v závodě na světové úrovni obsadili 12. místo na Mistrovství světa boxerů v Belgii. V roce 2016 se pak vyšplhali až na 4. místo na Mistrovství světa boxerů na Slovensku, kde tak spolu s Katkou Rackovou vybojovali 2. místo pro ČR mezi týmy.

Reference

Nejprve Vám chceme poděkovat za Váš přístup ke všem cvičením, za vstřícnost, a řešení našich požadavků, problémů a nářků.  To také způsobilo, že jsme se společně s Gaiou těšili na Vaše hodiny výcviku, že jsme se naučili chovat se a velet Gaince tak, aby nás náš rozmazlený miláček respektoval jako páníčky a co nejdůležitějšího, aby poslouchal. Musíme přiznat, že se nám i stýská po cvičebních hodinách a proto bychom Vás chtěli požádat o možnost dalšího „vzdělávání“. 

Gaya a paní VychodilováVychodilovi, Gaya

Natáčíme pro vás videa

Můžete se také podívat na náš kanál na YouTube! Najdete tady návody, jak naučit nějaké základní povely, upozornění na co si dát pozor a kde se velmi často dělají chyby, a taky se můžete podívat, jak se psy cvičíme my, když je připravujeme například na zkoušky nebo na závody. Můžete nám „koukat pod ruce“ a zkusit okoukat ty věci, které se vysvětlují jen špatně.

Chcete vidět i další videa? Klikněte zde a prozkoumejte celý seznam. 

YouTube kanál

Napište nám nebo zavolejte

Doporučujeme do zprávy v kontaktním formuláři přiložit i vaše telefonní číslo pro zlepšení komunikace

Telefon je – 606 278 692