Základy výchovy psa

Pro ty, kteří chtějí na moje kurzy přijít už částečně připraveni anebo pro ty, kteří nemají čas studovat odbornou literaturu nebo zajít někam na cvičák, jsem vytvořil blog. Pokusil jsem se zde co nejrychleji a nejefektivněji shrnout ty nejdůležitější základy výchovy a výcviku psa.

http://janstastny-citydog.blogspot.cz/

Většina lidí nemá chuť anebo možnost investovat do studia výchovy a výcviku psa takový čas jako já. Já jsem kynologii naprosto propadl a rozhodl jsem se, že se jí budu věnovat naplno.  Snažil jsem se tedy najít cestu, jak i těm, kteří tuto možnost nemají, co nejrychleji a nejefektivněji zprostředkovat alespoň základní informace, které jsou nutné pro úspěšné a bezproblémové soužití se psem. Bez vaší aktivity a vašeho času to bohužel stále nepůjde. Věřím ale, že můj blog vám investovaný čas pomůže zkrátit a hlavně efektivně využít.

Blog je určen:

– všem, kdo mají problém s výchovou psa

– těm, kteří chtějí na mé kurzy chodit už částečně připraveni a zefektivnit tak výcvikové kurzy

Blog ale v žádném případě nedokáže nahradit výcvikové kurzy nebo cvičáky. Naopak, pokud máte jen trochu možnost, docházka se vyplatí v následujících letech soužití se psem. Nicméně pokud opravdu patříte mezi ty, kteří na cvičák nechodí, ať už z časových nebo jakýchkoliv jiných důvodů, berte tento blog jako alternativu, která cvičák sice nenahradí, ale je pořád lepší variantou než když pro výchovu psa neuděláte vůbec nic.

Příspěvky pak doporučuji číst od začátku tak, jak jsou koncipovány. Vzhledem k tomu, že jste na blogu a na začátku se objevují nejnovější příspěvky, najdete začátek na úplném konci. 🙂