Základní kurz ovladatelnosti

Skupinově

První hodina: ZDARMA
Kdy: každý čtvrtek v 17hod.
Kde: Praha 4 – Náměstí Hrdinů – park za vazební věznicí Pankrác
Za kolik: 100 Kč/lekce (cca hodina výcviku podle psychické výdrže vašeho psa) 

Individuálně

Kdy: záleží na dohodě
Kde: Praha 4 – Náměstí Hrdinů – park za vazební věznicí Pankrác(případně i ve vaší lokalitě za 500 Kč/lekce)
Za kolik: 250 Kč/lekce (cca hodina výcviku podle psychické výdrže vašeho psa) 

Podrobněji

Vzhledem k tomu, že jsem se často setkal s lidmi, kteří nechodí na cvičák z časových důvodů nebo problematické dostupnosti cvičiště, rozhodl jsem se pořádat základní kurzy poslušnosti v místech, kam chodí pejskaři psy venčit. Samotná lekce tak nezabere více času než běžná odpolední procházka.

Jde o obdobný kurz jako v bežných ZKO (základní kynologická organizace – cvičák) s tím rozdílem, že prostory parku neumožňují nácvik všech situací, které umožňuje oplocený prostor cvičáku. Na druhou stranu umožňují nácvik situací jiných, které zase nelze vyvolat na cvičáku. Jako je například zákaz vstupu psovi do silnice anebo jiné situace, které mohou běžně nastat na procházce se psem. Oproti cvičáku mají kurzy zkrátka své výhody (lepší dostupnost a lepší možnost vyvolat některé situace blízké praxi) a své nevýhody (hůře se cvičí určité cviky, ke kterým je potřeba oplocení).

Do budoucna bychom rádi získali vhodné prostory přímo v některých parcích Prahy, které by se pro tyto účely vyhradily. Možnost účastnit se kurzů výcviku psa i se zázemím oploceného prostoru a různých překážek by tak dostali i lidé, kteří žijí blíže centru Prahy a pro které je dostupnost cvičáků problematická anebo časově náročná.